UZUN UÇAK YOLCULUĞU NASIL KEYİFLİ HALE GETİRİLİR.

UZUN UÇAK YOLCULUĞU NASIL KEYİFLİ HALE GETİRİLİR.

Birçok uçak yolcusu için, uzun uçak yolculukları ve uzun süre uçak aktarma beklemeleri bir işkence gibi görülebilir. Ama bir kısım insanlar için bu bir özgürlük hissidir. Günlük koşuşturmalardan ve anlamsız sinirlenmelerden arınmış bir zaman aralığıdır.

Eğer bilinçli olunursa bu uzun süren uçak yolculukları çok keyifli hale getirilebilir. Yeter ki bu keyifli anlarınız için önceden ön hazırlıklar yapınız. Neye ihtiyacınızın olduğunu kendiniz için önceden belirlemeniz çok önemli.

Ben bu uzun yolculuklarım sırasın da yolculuğumun özgürlük hissi ile geçmesi için aşağıda yazdığım 9 önemli adımı yapıyorum.

1.Termoslu kupa:

Uzun yolculuklarım sırasında yanıma Termoslu kupamı ve birkaç tane sevdiğim bitki çayı ve kahve alırım sıcak su bulmak uçak içinde ya da havaalanın içinde çok kolay ve çoğu zaman bedava.

Not: Uçağa binerken kupanın içinin boş olmasına dikkat edin!!!!

2. Elektronik Cihazlar: (Telefon, Tablet, Diz üstü Bilgisayar, Taşınabilir şarj pilinizi, Şarj kabloları, fotoğraf makinesi ve yedek pilleri.)

Bu aletlerinizin evden çıkmadan şarj durumunun 100% olduğundan emin olun. Ve bunların el çantanızda ya da yanınızda taşıdığınız sırt çantanız da düzenli şekilde hep aynı yere koyun ki kullanmak istediğinizde hemen çıkartın.

3.Müzik; Uçaklarda genelde kulaklık veriyorlar oradan size sunulan müzikleri dinleyebilirsiniz. Ya da dinlemekten hoşlandığınız müzikleri ya da şarkıları telefonunuza indirip. Telefonunuzdan müzik dinleyebilir ve böylece hem uçak gürültüsünü azaltmış olursunuz aynı zamanda ruhunuzu dinlendirebilirsiniz.

4.Filmler; uzun uçak yolculukların da karşınızdaki koltuk ekranından birçok film içinden seçeceğiniz filmleri izleyebilir Aynı zamanda daha önceden izlemeyi arzuladığınız ama günlük koşuşturmalardan fırsatınızın olmadığı filmleri ya da televizyon dizilerini ve talk Showları Youtube’dan tabletinize ya da diz üstü bilgisayarınıza daha önceden yükleyerek böyle zamanlarınızda onları izleme fırsatını yakalayabilirsiniz. Daha önceden izleyemediğiniz televizyon dizilerini baştan sona izlemek için böyle zamanlar çok iyi bir zaman. Aynı zaman da böylece uçak gürültüsünden veya havaalanının bekleme salonundaki gürültüden bir nebze de olsa uzaklaşabilirsiniz. En önemlisi zamanları kısaltabilirsiniz.

5.Ev konforu: Uçak yolculuklarında kesinlikle rahat eşyalar giyinmeye özen gösterin. Genelde uçak içleri soğuk olur bunun için mevsime göre kalın ya da ince bir kazak yanınızda her zaman bulundurun. Tabi boyun yastığı kullanmak isterseniz onu da alabilirsiniz ama ben yanımda onu taşımaktan nefret ediyorum.

6. Çorap; ayağınızı sıkan  çorap yerine pamuklu çorap giymeniz ayakkabılarınızı çıkarınca hem ayaklarınızın üşümesini önler hem de rahat etmenizi sağlar.

7.Çanta; her zaman her an ihtiyacınız olabilecek. Cüzdan, pasaport, ilaçlar, telefon ve şarj cihazları, kalem gibi eşyalarınızı koyabileceğiniz ve oturduğunuz koltuğun önüne ya da altına koyabileceğiniz boyut da bir çantanızın olması sizin için rahatlık olur çünkü her seferinde üstünüzdeki koltuk dolaplarını açıp her kesin size bakmasından kurtulursunuz.

8.ilaçlar; mevcut kullandığınız ilaçların dışında muhakkak yanınızda 2 ya da 3 tane ağrı kesici ilaç ve hapşırmanızı kesecek soğuk algınlığı giderici ilaçların el çantanızda bulunmasında fayda var çünkü çok sık oranında uçak gürültüsü ya da hava basıncından dolayı başınız ağrı yapabilir ya da uçak içinde soğuk üfleyen hava sizin hapşırmanıza ve nezle olmanıza sebep olabilir.

9.Aperatifler; El çantanıza koyabileceğiniz kadar sevdiğiniz aperatif yiyecekleri koymanız sizi bu zaman aralığında daha mutlu edecek ve açlığınızı giderdiğiniz gibi keyfinizi artıracaktır.

Arkadaşlar uzun yolculuklar için gerekli olan 9 önerimi uygularsanız. Sizin için daha önceleri azap olan bu zaman dilimleri artık sizin için aranan ve özlenen zamanlar olacaktır. benim için öyle…