Rice Terrace 08.02.2017

RICE TERRACE: (Pirinç Terasları)

Çok güzel, nefes kesen bir manzara resmi çekmek mi? Yoksa o manzaranın içinde olmak mı? Dur! Önünü çek, sağını çek, solunu çek, sonra bir de arkanı çek…  On adım yürü yine aynı fotoğrafları bir daha çek…  Böyle böyle insan resim çekmeye ve durup bakmaya doyamıyor… İyi fotoğraf çekmek için çok iyi fotografçı olmanıza gerek yok. Çünkü her yer fotoğraf için iyi bir açı.  Sanki kartpostalın içinde yürüyormuş gibi hissediyor insan…

Bali seyahatinizde olmazsa olmazlar arasına muhakkak burayı görülecekler listenizin başına koyun ve yazının başına da beş yıldız koyun.  Zaman olarak da üç saat ayırın muhakkak.

Terasları gezmek ve fotoğraf çekmek bedava olmasına rağmen sizden yardım için köylüler para istiyorlar. (5000 RP x 2 ) 10000 RP ( 0,75 USD) verebilirsiniz. Aynı zamanda köylüler onlarla fotoğraf çektirmek karşılığında sizden para bekliyorlar. Haberiniz olsun heybeleri ile sizleri bekliyorlar…

Geniş yemyeşil pirinç terasları Ubud’un yarım saat kuzeyinde Tegallalang köyünde bulunmaktadır. Günlük kiraladığınız, taksinizle gidebileceğiniz gibi aynı zamanda seyahatiniz boyunca kiraladığınız motorunuzla da gidebilirsiniz.

Tegallalang, sanatçılar ve ressamlar için popüler bir çekim merkezidir. Aynı zamanda cadde kenarında Bali’ye özgü eşyaların satıldığı küçük küçük dükkanlar var. Bana fiyatlar uygun geldi ama ben alışverişi seven ve onun için zaman harcayan biri değilim. Zaten 12 günlük seyahatlere bile küçük valizle çıkan birisiyim.

Pirinç teraslarının tepesinde çay, kahve içilip yorgunluğunuzu atabileceğiniz güzel bir restoranda bulunmaktadır. Cam kenarında  güzel bir kahve içip manzarayı içinize çekmek için çok uygun bir yer.